Panzokcie żelowe krok po kroku

Metoda żelowa przedłużania paznokci cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Poniżej przedstawiam Ci w poszczególnych etapach (step by step) jak należy prawidłowo przedłużyć paznokcie. Pamiętaj, że nie wolno niszczyć płytki paznokcia. Dokładnie zadbaj o każdy szczegół przedstawiony w punktach, gdyż ominięcie któregoś z nich może doprowadzić do nietrwałości przedłużonych paznokci.

Metoda żelowa – krok po kroku

 1. Dezynfekcja dłoni za pomocą specjalnego środka do odkażania, który skutecznie usunie bakterie.
 2. Dokładnie obejrzyj dłonie oraz paznokcie i sprawdź czy nie ma żadnych chorób, skaleczeń. Jeśli masz pewność, że wszystko jest w porządku możesz przejść do kolejnego etapu.
 3. Za pomocą pilnika skróć i zaokrąglij naturalną płytkę, tak, aby sięgała do opuszka.
 4. Na skórki nanieś preparat zmiękczający, następnie za pomocą patyczka z drzewa różanego odsuń skórki. Czynność tę wykonuj ruchem okrężnym, ponieważ tylko tak będziesz miała pewność, że powstała na paznokciu błonka zostanie usunięta.
 5. Indywidualnie do każdego paznokcia dobierz tipsa. Dostępne są one w rozmiarach od 1 do 10, jednak nie kieruj się cyferkami, ale kształtem i wielkością naturalnego paznokcia.
 6. Za pomocą bloczka polerskiego należy zmatowić płytkę paznokcia. Bardzo ważne jest to, aby ten etap wykonać bardzo dokładnie, gdyż nieprawidłowe bądź niedokładne zmatowienie może doprowadzić do mniejszej przyczepności żelu.
 7. Za pomocą alkoholu kosmetycznego odtłuść płytkę paznokcia. Na płytce nie może zostać żaden pyłek, ponieważ może to doprowadzić do podpowietrzania produktu.
 8. Za pomocą kleju przyklej tipsa. Pamiętaj, aby zrobić to prosto, gdyż po nałożeniu żelu jest ciężko wyprofilować go.
 9. Za pomocą gilotyny skróć tipsy, do wybranej przez Ciebie długości.
 10. Opiłuj boki, dół i uskok tipsa, tak, aby jego powierzchnia była gładka.
 11. Zmatow po całości bloczkiem.
 12. Odtłuść za pomocą alkoholu.
 13. Nałóż prenail, czyli produkt, który znacznie ułatwi przyczepność żelu.
 14. Nałóż cienką warstwę żelu bonder, czyli podkładowego, następnie włóż do lampy na 1, 5 minuty. Pamiętaj, aby nie zalać skórek.
 15. Nałóż żel budujący, tutaj należy zastosować grubszą warstwę żelu, profilując paznokieć i tworząc linię stresu, czyli najgrubszy punkt na paznokciu, który powinien się znajdować dokładnie na środku naturalnego paznokcia. Czas utwardzania w lampie to 3 minuty.
 16. Odtłuść paznokcie.
 17. Nałóż żel nabłyszczający.  Utwardzaj w lampie przez 3 minuty.
 18. Odtłuść paznokcie żelowe
 19. Na skórki nanieś oliwkę i ciesz się efektem.

Paznokcie żelowe – łatwiejsze od akrylowych

Podobnie jak wiele czynności w życiu – przedłużanie paznokci krok po kroku metodą żelową wymaga wiele praktyki. Metoda żelowa jest dużo prostsza od akrylowej. Wielkim ułatwieniem w tej metodzie jest to, że nie wymaga ona pośpiechu, ponieważ żel stwardnieje dopiero pod wpływem promieniowania UV oraz to, że możemy pomóc sobie tipsami. Z drugiej strony jeżeli chcesz przedłużyć paznokcie, do których nie możesz dopasować żadnego tipsa powinnaś zrobić to na formie. To już wymaga dużego doświadczenia. Pamiętaj jeszcze o jednej ważnej rzeczy, jak to często powtarzam – jeżeli zamierzasz przedłużać paznokcie odpłatnie, powinnaś ukończyć odpowiedni kurs przedłużania paznokci.

3 comments on “Panzokcie żelowe krok po kroku

 1. Akryle robiłam przez 5 lat, teraz wyłacznie żele. Ale co do akryli no mają one swoje plusy i usmniy. Akryl najłtwiej się modeluje na formie, dlatego że w razie gdy płytka paznokcia jest za krf3tka tudzież ma jakiś dziwny krztałt można to zmienic odpowiednio układając szablon. A akryle mają tendencję do zapowietrzania. W 20% jest to słaba płytka paznokcia, w 30% złe użytkowanie i pielęgnacja, 10% trzyma sie bez zarzutu, 40% brak umiejetności zrobienia w/w paznokci. Akryle są łatwe do zrobienia ale wymagają czasu i sprawnej ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

HTML tags are not allowed.