Paznokcie akrylowe krok po kroku

Witam Cię serdecznie! Poniżej przedstawiam Ci kilka prostych kroków, które pomogą Ci w wykonaniu perfekcyjnych paznokci akrylowych- step by step. Bardzo ważne jest to, abyś dokładnie wykonywała etap po etapie, wówczas masz szansę na to, że wykonane przez Ciebie paznokcie będą naprawdę trwałe i mocne. Zanim zaczniemy chciałabym żebyś zapoznała się z wadami i zaletami paznokci akrylowych.

Zatem zaczynajmy:

Krok po kroku

 1. Dokładnie zdezynfekuj dłonie, za pomocą płynu do odkażania.
 2. Obejrzyj dokładnie dłonie w celu sprawdzenia czy nie ma żadnych chorób bądź skaleczeń, jeśli zobaczyłabyś cokolwiek niepokojącego niezwłocznie udaj się do lekarza.
 3. Za pomocą pilnika skróć i zaokrąglij naturalną płytkę tak, aby sięgała maksymalnie do opuszka.
 4. Za pomocą patyczka z drzewa różanego odsuń skórki. Pamiętaj, aby ten etap wykonywać ruchem okrężnym, gdyż wtedy będziesz miała pewność, że nawet ta cieniutka błonka została odsunięta.
 5. Za pomocą pilniczka zmatow płytkę paznokcia. Ruch wykonuj od dołu paznokcia ku górze. Pamiętaj, aby tę czynność wykonać bardzo dokładnie gdyż nieprawidłowe wykonanie tego etapu, może doprowadzić do nietrwałości przedłużonych paznokci.
 6. Odtłuść płytkę paznokcia za pomocą alkoholu kosmetycznego.
 7. Teraz zajmij się podkładaniem form, za pomocą, których stworzysz przepiękne paznokcie. Formy pełnią taką samą rolę jak tipsy, gdyż możesz za ich pomocą możesz uformować kształt przedłużanego paznokcia.
 8. Na naturalną płytkę paznokcia nanieś primer, czyli kwas który nie dopuści do tego aby do paznokcia dostały się bakterie.
 9. Teraz jedna z najważniejszych czynności, czyli łączenie proszku akrylowego z liquidem. Pamiętaj, że tutaj musisz dobrać odpowiednie proporcję, tak abyś mogła swobodnie rozprowadzić kuleczkę akrylową na paznokciu. Utworzona kulka akrylowa, nie powinna być zbyt mokra, gdyż wtedy rozleje się zalewając skórki, ani zbyt sucha, gdyż ciężko jest ją rozprowadzić.
 10. W celu uzyskania prawidłowej grubości i kształtu paznokcia czynność nakładania akrylu powinnaś powtórzyć kilkukrotnie.
 11. Jeśli jesteś pewna, że akryl dobrze się utwardził możesz odkleić formy i rozpocząć opiłowywanie utwardzonego paznokcia akrylowego na kształt.
 12. Efekt końcowy możesz wzmocnić nabłyszczając paznokcie za pomocą przezroczystego lakieru.
 13. Na skórki nanieś oliwkę.

Przedłużanie akrylowe paznokci wymaga ćwiczeń

Przy przedłużaniu paznokci pamiętaj o tym, że wymaga to sporej wprawy. Jeżeli będziesz cierpliwa i dokładna to po kilku przedłużeniach powinnaś uzyskać zadowalający efekt. Myślę, że warto poszukać także dodatkowych informacji o metodzie akrylowej. Na koniec dodam, że chociaż dość łatwo możesz nauczyć się przedłużać paznokcie na własny użytek, to jeżeli zamierzasz to robić odpłatnie to polecam Ci kurs przedłużania paznokci.

5 comments on “Paznokcie akrylowe krok po kroku

 1. Cześć. Naprawdę cieszę się, że udało mi się tu trafić. Stało się to totalnie przypadkowo podczas szukania informacji o turystyce. Ekstra, że ktoś porusza interesującą mnie tematykę i to na dodatek robi to w lekki sposób. Mam nadzieję, że dostęp do takich treści nie będzie blokowany lub limitowany po niedawnym podpisaniu umowy ACTA przez Polskę :( P.S. Jeśli mogłabym się do czegoś przyczepić to można by jeszcze delikatnie popracować nad szatą graficzną. Pozdrawiam Konstancja Kamińska

  • Dziękuje za słowa uznania. :) Dostęp nie będzie blokowany przez ACTA. Ta umowa niesie zagrożenie głównie dla małych firm i producentów tanich leków, zamienników części itp oraz wprowadza pewnego rodzaju „legalizację łapówkarstwa” . Chociaż jeżeli umieściłabym tutaj reklamę to być może ktoś mógłby mi zaszkodzić :P

   Póki co jest dobrze więc pozdrawiam!

  • Pani Madziu jak już wcześniej pisałam jestem pełna podziwu pazurki są cudowne. Zastanawia mnie jak Pani potrafi zrobić tak idealną krzywa C. Jest ona taka precyzyjna i dokładna. Chciałabym żeby choć raz mi taka wyszła:)

 2. Witam, mam problem z pędzelkiem do akrylu. Zostało na nim trochę akrylu i niestety zasechł, i w związku z tym mam pytanie, czy jest jakiś sposób na wyczyszczenie takiego pędzelka?? Pozdrawiam, Sylwia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

HTML tags are not allowed.